„Deutsch hat Klasse” to ogólnopolski konkurs na nową aranżację przestrzeni edukacyjnej w salach do nauki języka niemieckiego, ogłoszony przez Goethe Institut z Warszawy. Do udziału w nim zgłosiła się klasa 5b, którą wsparli rodzice, przyjaciele, pracownicy szkoły i wychowawczyni.

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 wykonano przyłączenie do sali części zaplecza, gdzie urządzono kącik kuchenny, a także wygospodarowano kącik wypoczynkowy. W pełni wyposażonej kuchni uczniowie mogą odbywać zajęcia kulinarne, a podczas przerw spotykać się z wychowawcą przy herbacie. Na dywanie, wśród kolorowych poduszek i siedzisk, dzieci mogą uczyć się i odpoczywać, organizować klasowe spotkania, a przede wszystkim czuć się „u siebie” i wziąć odpowiedzialność za miejsce, które współtworzyli. Dodatkowo zmieniono wystrój samej klasy językowej. Ściany przybrały nowe, neutralne barwy, a na „tablicowej ścianie” jest sporo miejsca na językowe ćwiczenia. Swój własny kąt otrzymał również ulubiony bohater niemieckojęzycznej kreskówki „Tom und das Erdbeermarmeladebrot mit Honig”.

więcej informacji o projekcie https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/dhk.html