Plan wydarzeń w życiu szkoły

 

KALENDARZ IMPREZ SZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Tytuł i termin

grupa

odpowiedzialni

WRZESIEŃ

 

 

Inauguracja roku szkolnego, 1 września, godz. 9.00 msza św., apel dla klas pierwszych

Apel w sali gimnastycznej: kl. 1a, 1ga, 1gb

w-ce dyrektor

A.Kalitka – kl. 1a

P.Piotrowski , A.Szczepańska – kl. 5b – program

H.Szajbe – delegacja na miejsce pamięci

W.Pieczyński – poczty sztandarowe w kościele

Mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych

SP i GIM

W.Pieczyński, n-le w-f

Spotkanie z policjantem

1a

A.Kalitka

Pożegnanie lata – rajd

I-III SP

A.Majer

Cała Polska czyta dzieciom

I-III SP

J.Prałat

Bieg olimpijski w Racocie (10 września)

SP, GIM

n-le w-f

Święto dyni

I-III SP

J.Prałat

Mistrzostwa szkoły w strzelectwie sportowym

SP i GIM

W. Pieczyński

Festiwal filmu obcojęzycznego

GIM

M.Zielona

PAŹDZIERNIK

 

 

Dzień seniora (8 października)

I-III SP

M.Jekel

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

SP i GIM

W.Pieczyński

Dzień papieski (13 października) GW

Audycja radiowa

B.Mrówczyńska

Dzień Edukacji Narodowej (14 października)

SP i GIM

Program: 1a, 4a, 4b, 5b, SU

A.Kalitka

A.Szczepańska

S.Menes

T.Wojciechowski

P.Piotrowski

Turnieje piłki nożnej o puchar burmistrza MiG Osieczna (soboty)

I-III SP

IV-VI SP

GIM

n-le w-f

wychowawcy

Rocznica rozstrzelania synów Ziemi Osieckiej (20 października) GW

Audycja radiowa

H.Szajbe

Dzień Języków Obcych, targi językowe (GW)

IV-VI SP i GIM

M.Zielona

n-le języków obcych

Parada wszystkich świętych (31 października)

SP

Ks.Konieczny, B.Mrówczyńska, n-le edukacji wczesnoszkolnej

LISTOPAD

 

 

Dzień zaduszny (3 listopada) GW

SP i GIM, wyjście na cmentarz

wychowawcy

Dzień zdrowego śniadania

I-III SP

I.Hojsler

Rocznica Odzyskania Niepodległości (10 listopada) GW

Program artystyczny: kl. 6a, 1gb

E.Rosińska

W.Paradowska, P.Piotrowski

Kiermasz jesienny

SP i GIM

SU, wychowawcy

Muzyczne spotkania

I-III SP

K.Nowacka

Andrzejki (24 listopada)

I-III SP zabawa w klasach

IV-VI SP zabawa na poziomach

GIM wspólna dyskoteka

Wychowawcy

SU, nauczyciele

Rekolekcje adwentowe (30 listopada – 2 grudnia)

SP i GIM

Ks. Konieczny, n-le religii

GRUDZIEŃ

 

 

Mikołaj w szkole

SP i GIM

Ks.Konieczny, n-le religii

Kiermasz świąteczny (we współpracy z MGOK)

SP i GIM

E.Nitecka

wszyscy nauczyciele

Nauka bez granic (19-20 grudnia, wizyta wolontariuszy)

SP i GIM

A.Sobierajska, n-le j.obcych

Wigilie klasowe (22 grudnia) GW

SP i GIM

Wychowawcy

Wigilia dla potrzebujących

wolontariat

B.Lewicka

Ks.Konieczny

STYCZEŃ

 

 

Próbne egzaminy gimnazjalne

III GIM

Dyrektor, w-ce dyrektor

Spotkanie kolędowe w klasztorze

I-III SP

K.Nowacka, wychowawcy I-III SP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (15 stycznia)

wolontariat

A.Majer

A.Szczepańska, M.Triller, S.Menes, M.Jekel, M.Mrówczyński, RR

Wybory do SU 

IV-VI SP, GIM

A.Szczepańska, S.Menes

Imieniny szkoły (27 stycznia)

SP i GIM

Tematyczne wyjazdy edukacyjne

Wychowawcy SP i GIM

LUTY

 

 

Bal walentynkowo-karnawałowy

I-III SP

IV-VI SP – zabawy na poziomach

I-III GIM – wspólna dyskoteka

A.Kalitka, wychowawcy I-III SP

Wychowawcy IV-VI SP

Wychowawcy GIM, pozostali nauczyciele

Tydzień listu

I-III SP

M.Jekel, wychowawcy I-III SP

Szkolne zawody sportowe

I-III SP

I.Hojsler, wychowawcy I-III SP, n-le w-f

Mistrzostwa SP i GIM w piłce nożnej

SP i GIM

W.Pieczyński

Mistrzostwa SP i GIM w piłce siatkowej

SP i GIM

D.Pieczyńska

Mistrzostwa SP i GIM w koszykówce

SP i GIM

H.Chudobski

Indywidualne mistrzostwa w warcabach klasycznych dziewcząt i chłopców

SP

S.Menes

MARZEC

 

 

Dzień Kobiet (8 marca)

niespodzianka

SU

Powitanie wiosny (21 marca)

I-III SP „Marzanna”

IV-VI SP i GIM (do uzgodnienia z nowym SU)

E.Swoboda, wychowawcy I-III SP

SU

KWIECIEŃ

 

 

Rok rzeki Wisły

I-III SP

K.Nowacka

Zajączek

I-III SP

wychowawcy

Kiermasz wielkanocny (we współpracy z MGOK w Osiecznej)

SP, GIM

E.Nitecka

wszyscy nauczyciele

Egzamin gimnazjalny (19-21 kwietnia)

 

 

Dzień Ziemi (27 kwietnia)

Sprzątanie świata SP i GIM

S.Menes

M.Triller, I.Hojsler, A.Szczepańska

MAJ

 

 

Rocznica uchwalenia Konstytucji III Maja (3 maja)

Impreza środowiskowa, program kl. 3ga

M.Grobelna

Test kompetencji klas 3 SP

 

 

Muzyczne spotkania

I-III SP

K.Nowacka

CZERWIEC

 

 

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka (RR)

SP i GIM

RR

A.Mańka, A.Majer

wszyscy nauczyciele

Podsumowanie osiągnięć w roku szkolnym 2016/2017

SP i GIM

w-ce dyrektor

wszyscy nauczyciele

Zakończenie roku szkolnego

Kl. III GIM

Pozostałe grupy wręczenie świadectw (forma do uzgodnienia)

M.Grobelna, G.Chudobska

 

 

KONKURSY CIAGŁE

KONKURS

GRUPA, TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Ekologiczne odzyskiwanie surowców wtórnych

SP i GIM, X-IV

S.Menes, K.Kraśner, G.Chudobska

Konkurs ortograficzny języka polskiego

„Byczek ortograf”

„Złote pióro”

IV-VI SP

GIM

X-V

n-le j.polskiego

Mistrz ortografii angielskiej

V-VI SP, GIM

n-le j.angielskiego

Mistrz ortografii niemieckiej

IV-VI SP, GIM

n-le j.niemieckiego

Konkurs pięknego głośnego czytania

IV-VI SP

n-le j.polskiego

Znam przyrodę

IV-VI SP

S.Menes, M.Triller

Chemik roku

GIM

M.Brzezińska

Fizyk roku

GIM

M.Brzezińska

Geograf roku

GIM

P.Rosiński

Biolog roku

GIM

S.Menes

Konkurs wiedzy o Wielkopolsce

SP i GIM

H.Szajbe

Najlepszy sportowiec SP i GIM

SP i GIM

n-le w-f

Konkurs matematyczny 3/4

GIM

G.Chudobska

Konkurs pięknego czytania

I-III SP

I.Hojsler

Konkurs na najpiękniejszy zeszyt

I-III SP

K.Nowacka

Konkurs ortograficzny

I-III SP

E.Swoboda

Konkurs matematyczny

I-III SP

J.Prałat

Konkurs przyrodniczy

I-III SP

A.Kalitka

Cztery pory roku, konkursy plastyczne

IV-VI SP

A.Szczepańska

Akcje charytatywne radia „Węzeł”

SP i GIM

G.Chudobska, redakcja szkolnego radia

Akcja biblioteczna

SP i GIM

X-VI

E.Nitecka

 

Konkursy nieetapowe

KONKURS

GRUPA

ODPOWIEDZIALNI

WRZESIEŃ

 

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Poznajmy twórczość Jana Brzechwy”

I-III SP,

J.Prałat

PAŹDZIERNIK

 

 

Ilustracja do tajemnic różańcowych

Konkurs plastyczny, SP

B.Mrówczyńska

Konkurs wiedzy o różańcu

GIM

J.Klemczak

LISTOPAD

 

 

Konkurs wiedzy religijnej

GIM

J.Klemczak

GRUDZIEŃ

 

 

Adwentowy konkurs matematyczny

IV-VI SP

K.Kraśner

Ozdoby choinkowe

Konkurs plastyczny, I-III SP

A.Kalitka

Konkursy przedmiotowe wg kalendarza KO

SP, GIM

Nauczyciele przedmiotów, dyrektor

STYCZEŃ

 

 

Szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

IV-VI SP

GIM

J.Matyja

M.Cieślak

Konkurs wiedzy pożarniczej

IV-VI SP, GIM

K.Kraśner

Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim

IV-VI SP, GIM

H.Szajbe

MARZEC

 

 

Szkolny konkurs literacki

IV-VI SP

T.Wojciechowski, W.Paradowska

Kangur matematyczny

SP, GIM

A.Majer, K.Kraśner, G.Chudobska, A.Mańka

Pisanka wielkanocna, konkurs plastyczny

I-III SP

E.Swoboda

KWIECIEŃ

 

 

Małe konfrontacje (we współpracy z LSTK w Lesznie)

SP, GIM

A.Szczepańska

MAJ

 

 

Konkurs matematyczny

IV-VI SP

K.Kraśner, A.Mańka

Konkurs recytatorski

I-III SP

IV-VI SP

GIM

A.Majer

n-le j.polskiego

Konkurs j.angielskiego

III SP

A.Sobierajska

 

NAUKA POZA MURAMI SZKOŁY

FORMA

GRUPA, TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Noc naukowców, wyjazd do Poznania

GIM, wrzesień

M.Brzezińska, S.Menes

Stadnina koni, bogactwo gatunków drzew, rajd pieszy do Jeziorek

I-III SP, wrzesień

A.Majer

Bieg olimpijski w Racocie

SP, GIM (10 września)

n-le w-f

Przyroda Jaworowego Jaru, rajd z noclegiem w szkole

IV-VI SP, październik

S.Menes, M.Triller

 

 

 

Święto dyni w ogródku

I-III SP, październik

J.Prałat

Dzień latawca i pieczonego ziemniaka w polu

I-III SP

M.Jekel

Ręczne cuda choinkowe – wyjazd do Muzeum Bombek w Miliczu

IV-VI SP, grudzień

A.Szczepańska, T.Wojciechowski

Zwyczaje adwentowe naszych sąsiadów, wyjazd na jarmark do Cottbus

SP, GIM, rodzice, 3 grudnia

A.Szczepańska

Przyszli naukowcy. Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik

IV-VI SP, kwiecień

M.Triller, S.Menes

Sprawa urzędowa, lekcja WOS w UMIG w Osiecznej

II-III GIM (do uzgodnienia)

T.Wojciechowski

Od ziarna do chleba, wizyta w piekarni

IIIC, IVA, IVB, VB (do uzgodnienia)

A.Szczepańska, A.Majer, T.Wojciechowski, S.Menes

Dlaczego oszczędzamy wodę? Lekcja w Zakładzie Usług Wodociągowych w Trzebanii

VA (do uzgodnienia)

A.Sobierajska

Od znaczka do skrzynki na listy, lekcja na poczcie

I-III SP, luty

M.Jekel

Skąd się biorą pieniądze? Wizyta w miejscowym banku

II-III GIM (do uzgodnienia)

T.Wojciechowski

Od deski do krzesła. Lekcja plastyki u stolarza

VA, VB SP (do uzgodnienia)

A.Szczepańska

Młody ekolog. Warsztaty we współpracy ze Starostwem Powiatowym

IV-VI SP, GIM (do uzgodnienia)

S.Menes, M.Triller

Magia teatru. Wyjazd na spektakl muzyczny

I-III SP

E.Swoboda

Między pokoleniami. Cykliczne spotkania z pensjonariuszami DPS Alpinia

IIIGA

M.Grobelna

Czytać każdy może. Cykliczne spotkania z książką pod wiatrakami i w Bibliotece Miejskiej w Osiecznej

IV-VI SP, GIM

A.Szczepańska, M.Grobelna, E.Nitecka

Rekreacja na pływalni

IVA, IVB (soboty)

n-le w-f

Nie jesteś sam. Przedświąteczne odwiedziny samotnych

wolontariat

B.Lewicka

 

DEKORACJA OKIEN

Okna korytarzy I i II piętra, sekretariat, gabinety, pokój nauczycielski

JESIEŃ: Joanna Prałat, kl. I-III GIM, wykonanie do 22 września

ZIMA: Agata Szczepańska, kl. IV-VI SP, wykonanie do 1 grudnia

WIOSNA: Emilia Swoboda, kl. I-III SP, wykonanie do 16 marca

PÓŁROCZNE PROJEKTY OGÓLNOSZKOLNE

z udziałem wszystkich klas, związane z priorytetami MEN i potrzebami edukacyjnymi szkoły

Temat na 1 półrocze: od litery do książki, spotkanie zespołu opracowującego harmonogram prac 7 września o godz. 14.30, chętni nauczyciele (zespół określi podtematy dla poszczególnych klas), ekspozycja efektów prac na dużych płytach ściennych, które zostaną umieszczone na I i II piętrze.