Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Osiecznej
Start arrow Aktualności
Aktualności
Życzenia świąteczne
15.12.2014.
 
Zaproszenie
16.12.2014.
 
Podziękowania
17.12.2014.
 
WOŚP 2015
09.12.2014.
 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Po raz ósmy został zarejestrowany sztab przy Zespole Szkół w Osiecznej. Trwają czynności związane ze zgłaszaniem wolontariuszy, tymczasem nasze wysiłki skupiają się na organizacji dnia 11. stycznia 2015 roku. Po pozytywnym doświadczeniu z ubiegłego roku pragniemy powtórzyć wydarzenie z Letniska w Osiecznej. Swoje pomysły zgłosiła już Rada Rodziców naszej szkoły oraz młodzież gotowa do pomocy. Szykuje się obfita uczta przy kuchni polowej oraz przy ognisku, gorące napoje i słodkości. Liczymy na wsparcie niezawodnych Morsjan oraz formacji, zespołów, zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych i innych grup nieformalnych z naszej gminy i jej okolic.
Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi o wielkim sercu, gotowych do podjęcia bezinteresownej pracy, odpornych na zimowe warunki atmosferyczne, o zgłaszanie swoich pomysłów, mogących zachęcić mieszkańców gminy i gości do wspólnej zabawy i wsparcia akcji. Wszelkie propozycje zostaną rozpatrzone po zgłoszeniu ich w sztabie (odpowiedzialne: Monika Triller, Agata Szczepańska, Edyta Nitecka).
 
Przerwa świąteczna
05.12.2014.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rodziców, szkoła może zorganizować zajęcia wychowawcze dla uczniów wymagających opieki w okresie przerwy w nauce. Aby przygotować i zaplanować takie zajęcia, prosimy o określenie do dnia 12 grudnia 2014 r. Państwa potrzeb w tym zakresie.
Prosimy o przekazanie pisemnej informacji wychowawcy klasy, podając imię i nazwisko dziecka oraz daty i godziny, w których, ze względu na Państwa obowiązki, powinno pozostawać pod opieką szkoły. Jednocześnie przypominamy, że w tych dniach szkoła nie zapewnia dowozu i rozwozu uczniów korzystających z autobusu szkolnego.
 
Relacja z wyjazdu do Drezna
07.12.2014.
Kontynuując tradycję odwiedzania jarmarków adwentowych w Niemczech, nauczyciele we współpracy z Radą Rodziców zaprosili dzieci i ich rodziny na wspólny wyjazd do Drezna. 6. grudnia ponadstuosobowa grupa podjęła trud przeprawienia się przez zachodnią granicę naszego kraju. W drodze rozmawialiśmy o bogactwie zabytków docelowego miasta, a także powtarzaliśmy zdania i zwroty niezbędne do podjęcia podstawowej konwersacji podczas robienia zakupów. Pomocą był miniprzewodnik opracowany przez organizatorów. Znalazły się w nim także zadania pomocne później w pisaniu listu do Mikołaja, co miało miejsce w ogrodzie kompleksu pałacowego Zwinger. Na parkingu graliśmy w „Kartoffel’a”, a każdy przegrany i wygrany otrzymał mikołajkowy upominek. W Dreźnie podziwialiśmy stragany i stoiska ustawione na placach i uliczkach barokowego miasta, słuchaliśmy śpiewów i fotografowaliśmy pomysłowe dekoracje. Spacerowaliśmy wśród świateł i choinek, mieszając się z tłumem tysięcy miłośników tego rodzaju świętowania adwentu. Szczęściarze spotkali się z Mikołajami, którzy wędrowali uliczkami miasta bądź pozdrawiali przechodniów z quadów i wymyślnych motocykli. Wśród zapachów tradycyjnych dań chętni degustowali Bratwurst i Knusperbot, gorącą czekoladę i korzenną herbatę, a na deser gorące orzechy w polewach i owocowe szaszłyki w czekoladzie. Miasto wyglądało bajecznie po zachodzie słońca, aż szkoda, że trzeba było pożegnać je tak szybko. Organizatorzy wyprawy dziękują wszystkim uczestnikom za wytrwałość i dzielne stawienie czoła trudom długiej podróży, za współpracę i opiekę nad najmłodszymi, a także za współtworzenie wspaniałej atmosfery podczas wycieczki. Pozostaje nam cierpliwie czekać do przyszłego roku, by wybrać się wspólnie na kolejny Weihnachtsmarkt. Zobacz>>
 
Święto Misia
27.11.2014.
Dzień 25. listopada tradycyjnie należy w naszej szkole do misiowych przytulanek. Tym razem obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia współorganizowały Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej oraz najmłodsza grupa wiekowa. Nie lada atrakcją dla uczestników misiowego święta była wizyta dwóch ponadnaturalnej wielkości maskotek, które przyjechały z lubińskiego Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko. Ta organizacja pożytku publicznego zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, przebywającym z dala od domu - w szpitalach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, zwlaszcza w okresie świątecznym. Stąd też wizytę słonecznych misiów poprzedziła przeprowadzona w szkole zbiórka maskotek, które misie przekażą w najblizszym czasie dzieciom, odwiedzając je np. w szpitalach. Miś Sloneczko i Słoneczna Misia cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i wywolały uśmiech na wielu buziach, nie tylko najmłodszych, biorąc udział w zabawach, a takze sesji zdjęciowej. Wcześniej uczestnicy zdarzenia - uczniowie klas 1-4 szkoły podstawowej przypomnieli sobie historię powstania ulubionej maskotki wszystkich dzieci, a także wysłuchali bajki pt. "Sloneczna Misia i księżyc", czytanej przez Darię Hoffmann z kl. 5b. Zabawę poprowadziły gimnazjalistki, Zuzanna Licha i Marta Kraśner, a o słodkie niespodzianki w postaci ciasteczek w kształcie misia zadbała Rada Rodziców. Zobacz>>
 
Zobacz też…
Zdjęcia z galerii
Pokaz slajdów
Szukaj
Imieniny
18 Grudnia 2014
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 860917 Gości
Gościmy
Odwiedza nas 4 gości