Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Osiecznej
Zdjęcia z galerii
Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Konkursy przedmiotowe
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
Hymn szkoły
Start arrow Aktualności
Aktualności
"Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej"
12.01.2015.
"Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma"
                                                                                     W. Szymborska
 
 
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci uczennicy kl. 3 a, Wiktorii Karolewicz. Niniejszym pragniemy wyrazić nasze najgłębsze współczucie wobec rodziny Wiktorii, którą zapamiętamy przede wszystkim jako dziewczynkę o niezwykłym, łagodnym uśmiechu i dobrą koleżankę. Uczniów prosimy o zachowanie stosownej powagi w najbliższych dniach.
 
Orkiestra zagrała po raz kolejny!
11.01.2015.
Niesprzyjająca aura nie pokrzyżowała planów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała po raz kolejny w Osiecznej. Sztab gminny liczący w tym roku w sumie 30 wolontariuszy zebrał pokaźną kwotę 14.226 zł i 14 gr, z czego 6.821 zł i 2 gr stanowi dowód wielkich serc i ofiarności mieszkańców naszego miasta oraz wszystkich, którzy wzięli udział we wczorajszym orkiestrowym "graniu" na Letnisku w Osiecznej. Na szczególne odnotowanie i podziw zasługują wytrwałość i determinacja, z jaką miłośnicy zimowych kąpieli - członkowie, grup Morsjanie i Yeti oraz niezrzeszone morsy z Osiecznej zgłębiały lodowatą toń jeziora Łoniewskiego, zagrzewane przez niestrudzonego p. Tomasza Lazarowicza. Kolejną atrakcję stanowił pokaz ratownictwa przeprowadzony przez strażaków z OSP Osieczna oraz ratowników z leszczyńskiego WOPR-u, którzy wszystkim chętnym stworzyli również możliwość obejrzenia wnętrz specjalistycznie wyposażonych aut. Dużą charyzmą wykazała się też instruktorka popularnej zumby, p. Beata Hałat, która w tych trudnych warunkach poprowadziła rozgrzewkę dla morsów i nie tylko, a także mażoretki osieckiej "Rewii", które ponownie pochwaliły się swym wyjątkowym tańcem.
Za każdym razem organizacja tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest kolejny Finał WOŚP, możliwa jest dzięki zaangażowaniu i pracy bardzo wielu osób. Stąd też na wyróżnienie zasługują rodzice zrzeszeni w Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Osiecznej za przygotowanie ciepłego posiłku i ogniska - tu głębokie ukłony kierujemy w stronę nieocenionego p. Waldemara Guzikowskiego, a także wszyscy ci państwo, którzy wykonali i przekazali na rzecz Orkiestry znakomite wypieki oraz zakupili wszelkie produkty potrzebne podczas Finału. Dziękujemy wszystkim licytującym na rzecz Orkiestry, wszystkim, którzy zasilili orkiestrowe puszki - bezinteresownie czy też korzystając z zaproponowanych atrakcji. Niezwykle ciepłe podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy, którzy, jak zwykle, z pełnym oddaniem zaangażowali się w pełnienie powierzonej im funkcji. Nie mniej jesteśmy wdzięczni pracownikom Ośrodka Wypoczynkowego "Relax" oraz pizzerii "Diabolo" za pomoc techniczną, a także dyrektorowi MGOK w Osiecznej, p. Zbigniewowi Schulzowi za ufundowanie okolicznościowego tortu oraz miejscowym policjantom za zapewnienie bezpieczeństwa zarówno kwestującym, darczyńcom, jak i organizatorom, w imieniu których nad przebiegiem imprezy czuwali: Maria Jekel, Barbara Lewicka, Agata Łogin - Szczepańska, Andrzej Majer, Sylwia Menes, Mateusz Mrówczyński, Edyta Nitecka, Barbara Pirzecka, Monika Witkowska - Triller.
Lista wolontariuszy.
 
Zaproszenie
16.12.2014.
 
Nauka bez granic
23.12.2014.
 W ramach projektu „Nauka bez granic” koordynowanego przez Centrum Edukacji Twórczej w Lesznie, gośćmi naszej szkoły byli wolontariusze z: Gruzji, Hiszpanii, Turcji, Ukrainy i Portugalii. W przedświąteczny czwartek w każdej klasie odbyły się spotkania ze studentami i młodymi nauczycielami, którzy w języku angielskim opowiadali o swoich krajach oraz o ich świątecznych zwyczajach. Zajęcia były nie tylko niecodzienną lekcją języka angielskiego, ale także wyjątkowym doświadczeniem kultury innego kraju. Można było na przykład poznać alfabet gruziński i ukraiński oraz zapisać w nim swoje imię. Z zachodu Europy natomiast reklamowano święto pomidorów i pochód z bykami. Każda klasa przygotowała dla swojego gościa świąteczny upominek, wolontariuszy zaproszono zaś do zwiedzania szkoły, na obiad do szkolnej stołówki oraz na wspólną sesję fotograficzną. Zobacz>>
 
Wspólne kolędowanie klas I-III
22.12.2014.
    W piątek 19 grudnia w naszej szkole uczniowie kl. I – III po wspólnym wigilijnym spotkaniu w klasach z wychowawcą, brali udział we wspólnym kolędowaniu prowadzonym przez panią Izabelę Hojsler.
    Otwierając spotkanie uczennica klasy IIIa Klara Paluszkiewicz zagrała na klarnecie „Do szopy, hej pasterze”.
    Szczególnymi gośćmi tego spotkania byli Święty Mikołaj i pani Mikołajowa zaproszeni przez panią Marię Jekel. Uczniowie każdej klasy zaśpiewali wybraną kolędę świętemu Mikołajowi. Następnie Święty Mikołaj obdarował uczniów prezentami. Wybrani uczniowie dziękując za przybycie i miłe spędzony czas wyrecytowali Mikołajowi wiersz oraz obdarowali go kartką świąteczną z podziękowaniami.
Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem każdej klasy ze Świętym Mikołajem i panią Mikołajową. Zobacz>>
 
Wigilia u młynarza
22.12.2014.
 Wigilię w staropolskim klimacie przeżyła klasa 3ga, której rodzice potajemnie sprawili prawdziwą niespodziankę. Miejscem wydarzenia była chata przy Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej, gdzie przywitali nas gospodarze rozmiłowani w tradycji staropolskich młynarzy. Pierogi wigilijne, kapustę z grzybami, postne krokiety,  barszcz, makiełki, suszone owoce, pierniki i sernikowy tort przygotowali rodzice, którzy do końca nie zdradzili swoich planów. W ostatecznych przygotowaniach pomagała mama Michała, która zadbała o transport i pomoc w przygotowaniu stołu. Uczniowie wymienili się misternie przemyślanymi upominkami oraz wykazali się dużą znajomością polskich kolęd oraz talentem wokalnym. Gościnny dom młynarzy stworzył nam niepowtarzalną, niesamowicie ciepłą atmosferę, z kominkiem, prawdziwą choinką, rękodzielniczymi dekoracjami i zapachem prawdziwych świąt, za co serdecznie dziękują uczniowie trzeciej klasy gimnazjum, którzy po raz ostatni w takim gronie spotkali się przy wigilijnym stole. Zobacz>>
 
Zobacz też…
Szukaj
Imieniny
28 Stycznia 2015
Środa
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Augustyn,
Flawian, Ildefons,
Julian, Karol,
Leonidas, Piotr,
Radomir, Roger,
Waleriusz
Do końca roku zostało 338 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 893948 Gości
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości