Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Osiecznej
Zdjęcia z galerii
Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Konkursy przedmiotowe
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Hymn szkoły
Start arrow Aktualności
Aktualności
Wyjazd milośników przyrody do Krakowa
29.09.2015.

Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu „Schroniska i centra bioróżnorodności”. Ogólnopolski projekt dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego skierowany jest nie tylko do uczniów, ale także nauczycieli oraz działaczy środowiskowych, którym na sercu leży dobro przyrody.

W rezultacie, w dn. 21 – 24 września br. 15 naszych uczniów brało udział w wyjazdowej formie pozaszkolnej  edukacji przyrodniczej, w której w sumie uczestniczyło 33 młodych mieszkańców  osieckiej gminy. Program wyjazdu był bardzo napięty. Uwzględniał bowiem nie tylko atrakcje turystyczne miasta Krakowa, takie jak Rynek i jego podziemia, Droga Królewska czy Wawel, ale obejmował także Kopalnię soli w Wieliczce, Ekspozycję Przyrodniczą Ojcowskiego Parku Narodowego, tereny rezerwatów przyrodniczych i geologicznych, a także krakowski Ogród Zoologiczny. Zakładał także aktywność samych uczestników poprzez udział w różnych seminariach, zajęciach przyrodniczych nad zbiornikiem wodnym Bagry na terenie Płaszowa w Krakowie czy grach terenowych. Uczestnicy programu zwiedzili też Zamek Żupny oraz Rynek w Wieliczce, podziwiali rezerwat leśny i krajobrazowy Panieńskie Skały na terenie Lasu Wolskiego w Krakowie. Na własne oczy ujrzeli kamieniołom Liban, a także podziwiali panoramę Krakowa z Kopca Krakusa.

Wszystkim uczestnikom wyjazdu w  czasie jego trwania dopisywały humory i z chęcią brali udział w różnych formach aktywności, i to zarówno tej umysłowej, jak i fizycznej, gdyż trasy przemierzali w większości pieszo, pod czujnym okiem swych opiekunek, a były nimi panie: Eliza Kosmalska, Sylwia Menes oraz Anita Podrzycka. Fotorelacja>>

 

 
Wycieczka rowerowa w ostatnim dniu lata
22.09.2015.
Ostatni dzień lata, a także międzynarodowy dzień bez samochodu, stał się pretekstem do wspólnej wyprawy rowerowej chętnych uczniów naszej szkoły i rodziców zaproponowanej przez księdza proboszcza Przemysława Koniecznego. Odprawą wycieczkowiczów zajęli się zaprzyjaźnieni z miłośnikami bicykli policjanci, którzy omówili zasady poruszania się kolumny rowerzystów oraz przepisy związane z ekwipunkiem. Każdy uczestnik musiał zaopatrzyć się w kask i kamizelkę odblaskową. Dodatkowo sprawdzono oświetlenie pojazdów na wypadek powrotu o zmroku. Policjanci eskortowali grupę do ścieżki rowerowej prowadzącej do Leszna.
W punkcie postojowym, dzięki staraniom księdza proboszcza, dzieci otrzymały posiłek ufundowany przez właścicieli restauracji McDonalds. W kościele św. Antoniego, gdzie zatrzymano się w celu podziękowania za opiekę podczas podróży, rowerzystów powitał miejscowy proboszcz, który dołączył do pamiątkowego zdjęcia.
Do pomocy w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas wycieczki dołączyły nauczycielki: M. Triller, B. Lewicka, M. Jekel, B. Mrówczyńska, A. Szczepańska i praktykantka J. Antczak oraz rodzice: A. Micek, A. Kubera, K. Kubacka, R. Sobańska i A. Gołdynek.  Za wszelką pomoc i zaangażowanie w organizację czasu wolnego, w imieniu dzieci, dziękujemy! Zobacz>>
 
Komunikat biblioteki szkolnej
21.09.2015.
Wszyscy uczniowie, którzy dokonali wypożyczeń książek przed wakacjami i do tej pory ich nie zwrócili do biblioteki szkolnej proszeni są o uczynienie tego do końca bieżącego tygodnia, tj. do 25. września br. W przeciwnym razie wobec czytelników zalegających ze zwrotami książek zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane regulaminem biblioteki szkolnej>> .
 
Dzień Kropki
18.09.2015.

15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji samorząd szkoły podstawowej zaprosił uczniów, aby ubrali się w ubrania w kropki, kropy i kropeczki. Natomiast na dużej przerwie chętni uczniowie przybyli do sali nr 33, aby tam uzupełniać obrazki, których początkiem była kropka. Rezultaty ich pracy można oglądać na gazetce samorządowej na II piętrze naszej szkoły. Zobacz>>

 
Ogłoszenie w sprawie użytkowania podręczników dotowanych przez MEN
02.09.2015.
W związku z przekazaniem uczniom klas 1., 2. i 4. szkoły podstawowej oraz klas 1. gimnazjum pierwszej transzy dotowanych podręczników odsyłamy uczniów i ich rodziców do opracowanych w ubiegłym roku szkolnym zasad>>, jednocześnie prosząc o zaopatrzenie wszystkich przekazanych materiałów w chroniące je owijki. Przypominamy, że podręczniki stanowią księgozbiór biblioteki szkolnej i wypożyczane są uczniom na okres danego roku szkolnego, zaś materiały ćwiczeniowe (tzw. ćwiczenia) nie podlegają zwrotowi. 
 
Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty
02.09.2015.

1. września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2015/2016. W 14. oddziałach Szkoły Podstawowej uczyć się będzie 286 uczniów, do 6. oddziałów Gimnazjum uczęszcza 138 uczniów. 

Plan lekcji

Kursy autobusu szkolnego

List Pani Minister do Rodziców

List Pani Minister do Nauczycieli

Po dwumiesięcznym okresie wakacji dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice tradycyjnie przybyli do kościoła parafialnego na Mszę św. inaugurującą rok szkolny i katechetyczny. Eucharystii przewodniczył osiecki proboszcz, ks. Przemysław Konieczny, natomiast homilię wygłosił o. Konstantyn Sokołowski z Klasztoru oo. Franciszkanów. Następnie, już w szkole, uczniowie klas 3 - 6 szkoły podstawowej oraz klas 2. i 3. gimnazjum spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych, zaś dyrekcja, zaproszeni goście oraz uczniowie klas 1. szkoły podstawowej i gimnazjum i ich wychowawcy, a także rodzice zgromadzili się w małej sali gimnastycznej na akademii. Część oficjalną poprowadził p. Wojciech Pieczyński, a dyrektor szkoły, p. Andrzej Głowacki serdecznie powitał wszystkich uczniów, życząc im miłego pobytu w szkole oraz dobrych wyników w nauce, a rodzicom życzył zadowolenia z dzieci i dobrej współpracy ze szkołą. Część artystyczną, nawiązującą do minionych wydarzeń z historii naszego kraju, przedstawili uczniowie klas 2. szkoły podstawowej i gimnazjum, przygotowani przez p. Izabelę Hojsler, p. Klaudię Nowacką oraz p. Andrzeja Majera i p. Piotra Piotrowskiego. Zobacz fotorelację>>

 
Wakacyjnych wspomnień ciąg dalszy
02.09.2015.
Wakacyjny wypoczynek został zorganizowany również dla najmłodszych spośród uczniów osieckiej szkoły. Pierwsze wakacyjne dni spędzili oni na atrakcyjnych wycieczkach po Wielkopolsce. Tydzień rozpoczęła wizyta w urokliwym miejscu, jakim jest Gospodarstwo Agroturystyczne "Stara Chata u Kowola" w Kluczewie. Wśród atrakcji oferowanych przez gościnne domostwo lubianego przez dzieci wujka Krzysia znalazły się: zabawa na obszernym placu zabaw, opieka nad zwierzętami domowymi, prezentacja dawnego wyposażenia wiejskiego domu czy pokaz wyrobu masła, a także kowalskiego rzemiosła. Dzień drugi stanowiła wizyta w Galerii Rzeźby Ptaków w Górsku. Tam uczniowie przyglądali się procesowi wyrobu oraz pieczenia chleba, którego mogli następnie skosztować, a także powstawaniu rzeźby ptaka w wykonaniu p. Patryka Murka, kontynuatora tradycji zapoczątkowanej przez założyciela galerii i autora znajdujących się w niej rzeźb ptaków, p. Mariana Murka, którą oczywiście zwiedzono. Środek tygodnia uczestnicy półkolonii spędzili na terenie parku rekreacyjnego należącego do "Nenufar Clubu" w Kościanie, gdzie uczestniczyli w programie pod nazwą "Pirackie wakacje", a także wypoczywali na terenach oddanych do dyspozycji gości. O nudzie mogli również zapomnieć kolejnego dnia wakacji, kiedy to odwiedzili dwa poznańskie muzea. W Rogalowym Muzeum Poznania osieccy uczniowie poznali historię oraz skomplikowany proces powstawania rogala świętomarcińskiego, biorąc udział w oryginalnych warsztatach edukacyjnych. Nowoczesne muzeum interpretacji dziedzictwa, jakim od niedawna jest Brama Poznania, zaoferowało z kolei udział w zajęciach poświęconych projektowaniu odzieży oraz obserwacji przyrody dzikiej w opozycji do tej zagospodarowanej i ukształtowanej przez człowieka. Ostatniego dnia mali koloniści obejrzeli trzecią odsłonę przygód Minionków w leszczyńskim kinie Cinema 3D, a także bawili się w Centrum Rodzinnym WMB również w Lesznie. Opiekę nad uczestnikami wakacyjnych wyjazdów sprawowały panie: Barbara Lewicka, którą opracowała również wyjazdowy program oraz koordynowała jego realizację, Marta Grobelna, Edyta Nitecka, Barbara Pirzecka i Anna Sobierajska. Fotorelacja>>
 
Wakacyjne wspomnienia
24.08.2015.
Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum spędzili tydzień wakacji pod opieką nauczycieli, uczestnicząc w wakacyjnych warsztatach i wyjazdach. Letni wypoczynek rozpoczął się w Pracowni pod Zieloną Kurą w Mórkowie. Prowadząca zajęcia Kasia Kowalska zaprosiła młodzież do wspólnego tworzenia naczyń i ozdób z gliny. Uczestnicy pracowali w zespołach oraz indywidualnie, działając na wszystkich etapach procesu ręcznej produkcji. Każdy sam wymyślał kształty i nadawał kolor swojemu dziełu. Powstały miseczki, zwierzątka i wisiorki. Prace zostały następnie wypalone w specjalnym, także ręcznie wykonanym, piecu. Dopiero po kolejnym wypaleniu i szkliwieniu, trafią do wykonawców przed końcem wakacji. Po powrocie do Osiecznej i wakacyjnym obiedzie na letnisku dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych. Każdy mógł wybrać pomiędzy piłką nożną, koszykówką, siatkówką, badmintonem i ringo. Nie zabrakło także zabaw na koncentrację oraz wyciszających w kole. We wtorek wyruszyliśmy w pierwszą dalszą podróż. Słoneczna pogoda pozwoliła na rekreację w aqua-parku w Trzebnicy. Ochłodę można było znaleźć w basenie zewnętrznym oraz na zjeżdżalniach i innych atrakcjach wewnątrz basenu. Po obiedzie grupa wyruszyła szlakiem świętej Jadwigi – patronki miasta. Zwiedzano ścieżki lasu bukowego ze ścieżką Dębów Pamięci oraz Bazylikę św. Jadwigi. Pobyt na Dolnym Śląsku zakończył się szaleństwami na wielkim placu zabaw i w skate-parku. Kolejnego dnia powróciliśmy do Mórkowa, gdzie czekały na nas stanowiska warsztatów w drewnie. Sami wykonywaliśmy ozdobne kostury oraz medaliony i zawieszki w drewna. Ponownie samodzielnie wykonywaliśmy wszystkie prace na kolejnych etapach: cięcie drewna, szlifowanie, wiercenie otworów, wypalanie wzorów, malowanie, rzeźbienie itp. Chętni mogli upleść ze sznurków zawieszki do ozdób oraz wykończyć prace skórą. Wszystkie wyroby każdy mógł zatrzymać na własność. Druga część dnia minęła także na zadaniach rękodzielniczych. W szkole powstało wielkie drzewo z guzików, sowy z karbowanego kartonu, drewniane koty, kwiaty z papieru w styropianowych doniczkach oraz tęcza malowana palcami. Wystawa prac powita nas w pierwszym dniu nowego roku szkolnego. Dwa ostatnie dni wypoczynku grupa spędziła na wyjeździe do Ślesina i Gniezna. W programie znalazło się zwiedzanie pierwszej stolicy Polski z katedrą i Drzwiami Gnieźnieńskimi włącznie. Po drugim śniadaniu nad Jeziorem Jelonek pojechaliśmy do Ślesina, gdzie spędziliśmy prawdziwie wakacyjne dni kąpiąc się w jeziorze i bawiąc się na plaży. Wieczorek w ośrodku kolonijnym odbył się piżamowy pokaz mody, a w piątkowe południe zwiedziliśmy akwen Jeziora Ślesińskiego z pokładu statku wycieczkowego. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Sanktuarium w Licheniu, gdzie chętne dzieci przystąpiły do spowiedzi pierwszopiątkowej. Na czas wojaży każdy uczestnik otrzymał praktyczny plecaczek turystyczny, który mógł oznakować samodzielnie wykonanym brelokiem.
Wspólnie spędzony tydzień zaliczamy z całą pewnością do udanego startu wakacji, a za pomoc w sfinansowaniu przedsięwzięcia dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy w Osiecznej. Program opracowany przez panie Monikę Witkowską-Triller i Agatę Łogin-Szczepańską, zrealizowano dzięki nieocenionej pomocy pozostałych opiekunów, pań: Sylwii Menes, Marii Jekel i Patrycji Helińskiej oraz panów: Andrzeja Majera i Patryka Józefowicza – trenera koszykarzy UKS ISKRA. Za współpracę dziękujemy także pani Małgorzacie Krakowiak oraz restauracji Rogatka w Osiecznej.
 
Dofinasowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016
25.07.2015.

Informujemy, że istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016.

Zasady obowiązujące przy przyznawaniu dofinansowania publikujemy w załączniku nr 1.
Wniosek o dofinansowanie:
załącznik nr 2 - wersja pdf
załącznik nr 3 - wersja doc

 
Uzupełnienie do wykazu podręczników - klasa III SP
16.07.2015.
Informujemy, że podręcznikiem do edukacji wczesnoszkolnej obowiązującym wraz z jego częściami w nowym roku szkolnym w klasie III szkoły podstawowej będzie "Gra w kolory" wydawnictwa JUKA autorstwa Katarzyny Grodzkiej (nr dopuszczenia 87/2/2010), a nie - jak błędnie podano w wykazie podręczników zamieszczonym w zakładce "Ogłoszenia" - "Skarby".
 
Uzupełnienie do wykazu podręczników - matematyka, klasa V i VI SP
15.07.2015.
Informujemy, że do matematyki dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej należy zakupić również, oprócz wskazanego w zamieszczonych na stronie wykazach (w zakładce Ogłoszenia>>) podręcznika Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego (GWO), po trzy zeszyty ćwiczeń - odpowiednio do kl. V zatytułowane: "Geometria" oraz "Liczby całkowite i ułamki" (część 1. i 2.), zaś do kl. VI "Geometria" oraz "Liczby i wyrażenia algebraiczne" (część 1. i 2.).
 
Piknik rodzinny klasy Ia
26.06.2015.
Uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią,p. Klaudią Nowacką przygotowali program artystyczny, podczas którego wcielili się w postacie z różnych bajek, by w ten sposób uczcić Dzień Matki i Dzień Ojca. Wydarzeniu sprzyjała leśna sceneria, ponieważ spotkanie odbyło się w formie pikniku rodzinnego w stanicy myśliwskiej Nadolnik k/Ponieca. Dzięki wsparciu finansowemu państwa Wandy i Jacka Samolaków, państwa  Izabeli i Szymona Maćkowiaków oraz państwa Anny i Marcina Brzostowskich serwowano pyszne ciasto, owoce i pieczone kiełbaski. Każdy bez przeszkód mógł dotrzeć na miejsce, ponieważ  wynajęto autobus. Jak wspaniale bawiły się dzieci wraz z rodzicami świadczy fotorelacja>>, do której obejrzenia zapraszamy. 
 
Wycieczka klasy Ia do Torunia
26.06.2015.
Dni 11 i 12 maja uczniowie klasy Ia spędzili poza domem. Niektórzy z nich po raz pierwszy doświadczyli rozłąki z rodzicami, jednak wszystkim z powodzeniem udało się zmierzyć z tym problemem. O bogaty, atrakcyjny program wycieczki zadbała wychowawczyni klasy, p. Klaudia Nowacka oraz pomagający w opiece nad dziećmi p. Andrzej Majer. Pierwszego dnia pierwszoklasiści zwiedzili zatem katedrę gnieźnieńską, a następnie obejrzały seans pt. "Cudowna podróż" w toruńskim Planetarium, który pozwolił im się przenieść na odległe planety Układu Słonecznego. Ciekawym doświadczeniem była interaktywna zabawa w orbitarium, podczas której uczniowie mogli m.in. zmierzyć transmisję sygnału w Kosmosie, wywołać tornado, zobaczyć, jak powstaje zorza polarna oraz zmierzyć czas na poszczególne planety. Kolejną atrakcję stanowiło wypiekanie pierników w Muzeum Piernika. Największym przeżyciem okazało się jednak zwiedzanie Fortu IV Twierdzy Toruń, gdzie grupa nocowała, a które odbywało się przy blasku pochodni u schyłku dnia. Kolejny dzień rozpoczął się od zwiedzania toruńskiej Starówki i zakupu pierników. W południe dzieci obejrzały spektakl "Szewczyk Dratewka" w Teatrze Baj Pomorskki, a następnie zapoznały się z zabytkami miasta i ruszyły w drogę powrotną, by móc jeszcze zatrzymać się przy tężni solankowej w Inowrocławiu. Tam spacerowali wśród oswojonych wiewiórek po parku zdrojowym, wdychając jod. Do stęsknionych rodziców pełni wrażeń mali wycieczkowicze wrócili wieczorową porą. Zobacz>>
 
Zobacz też…
Szukaj
Imieniny
6 Października 2015
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Artur, Artus,
Bronisław, Bronisz,
Brunon, Emil,
Fryderyka, Roman
Do końca roku zostało 87 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1151052 Gości
Gościmy