Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Osiecznej
Start arrow Aktualności
Aktualności
Konkursy Przedmiotowe 2014
30.09.2014.

Uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz ich rodziców zachęcam do zapoznania się z regulaminami Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Regulaminy znajdują się na stronie kuratorium [zobacz]

Wyniki eliminacji szkolnych

 
II Turniej klas I-III o Puchar Burmistrza
20.09.2014.
W sobotnie popołudnie salę gimnastyczną opanowali młodzi piłkarze klas I-III. W II Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy wystartowało osiem drużyn reprezentujących Szkołę Podstawową w Świerczynie oraz reprezentacje wszystkich najmłodszych klas naszej szkoły. Po rozegranych meczach w dwóch grupach do finału dotarły drużyny klas III a, III b, II a i drużyna ze Świerczyny. Ostateczne wyniki:
I miejsce - klasa III a
II miejsce - klasa III b
III miejsce - SP Świerczyna
IV miejsce - klasa II a
Królem strzelców został Michał Mrówczyński z klasy III a.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale i drobne upominki, a każda drużyna piłkę.
Na zakończenie organizatorzy turnieju usłyszeli gromkie "DZIĘKUJEMY!" od zadowolonych zawodników.
Zobacz>>
 
Dziennik elektroniczny
19.09.2014.

 

Rodziców, którzy mają problem z logowaniem się do e-dziennika proszę o kontakt mailowy na adres dyrektor@zs.osieczna.pl

 

 

 
Zebranie Rodziców - rok szkolny 2014/2015
19.09.2014.
18 września odbyło się pierwsze zebranie rodziców uczniów naszej szkoły. Po powitaniu zebranych w małej sali gimnastycznej przez dyrektora, p. Andrzeja Głowackiego rodzice wysłuchali sprawozdania ustępującego Prezydium RR przedstawionego przez p. Jacka Samolaka oraz sprawozdania Komisji Rewizyjnej odczytanego przez p. Ewelinę Pierzynowską. Rada Rodziców udzieliła ustępującemu Prezydium absolutorium.
Rodzice zapoznali się z informacją dyrektora Zespołu Szkół o stanie organizacyjnym i funkcjonowaniu placówki w bieżącym roku szkolnym. Następnie udali się na zebrania klasowe, podczas których wybrano "trójki klasowe" oraz przedstawicieli do Prezydium Rady Rodziców, zaś wychowawcy omówili plany wychowawcze i przekazali bieżące informacje.
Na pierwszym posiedzeniu spośród nowo wybranych członków Rady Rodziców ukonstytuowały się władze w składzie, który w całości publikujemy w zakładce Rada Rodziców, gdzie można też zapoznać się z dokumentami finansowymi za rok szkolny 2013/2014. Przewodniczącym Rady ponownie został p. Jacek Samolak
 
Będą widoczni!
19.09.2014.
16. września z rąk Starosty Leszczyńskiego, p. Krzysztofa Benedykta Piwońskiego, Komendanta Miejskiego Policji, p. Piotra Leciejewskiego, radnego Powiatu Leszczyńskiego, p. Włodzimierza Barczyńskiego  oraz policjantów Rewiru Dzielnicowych w Osiecznej uczniowie klas 1. szkoły podstawowej otrzymali kamizelki odblaskowe. Kamizelki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lesznie poprawią bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów podczas poruszania się po drogach. Podczas spotkania miały też miejsce pogadanki dotyczące zachowania bezpieczeństwa w drodze do szkoły. 
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
19.09.2014.
Rok szkolny 2014/2015  zainaugurowano uroczyście Mszą św. odprawioną w kościele parafialnym przez księdza proboszcza Przemysława Koniecznego oraz o. Konstantyna Sokołowskiego OFM. Po przejściu do szkoły w małej sali gimnastycznej w obecności zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonych rodziców uroczyście powitano pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Jak co roku delegacje uczniowskie złożyły wiązanki kwiatów w miejscach pamięci związanych z II wojną światową. Krótką część artystyczną przygotowali uczniowie klas 2. pod opieką p. Moniki Triller, p. Barbary Pirzeckiej oraz p. Piotra Piotrowskiego.
Naukę w bieżącym roku szkolnym rozpoczęło 401 uczniów, z czego 64 to pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej.
 
Wakacje w szkole
14.08.2014.
Część kończących się wakacji, podobnie jak w latach ubiegłych, chętni uczniowie naszej szkoły spędzili wspólnie podczas wypoczynku letniego zorganizowanego dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Osieczna. Tym razem program wycieczkowy został przygotowany dla dwóch grup wiekowych. Tydzień rozpoczęto wyjazdem do Boszkowa, gdzie w „krainie smaków” najmłodsi uczniowie poznawali kulinarne tajemnice przygotowania pizzy, sami szykowali desery lodowe, bawiąc się przy muzyce. W tym czasie grupa starszych uczniów Szkoły Podstawowej oraz gimnazjaliści rozpoczęli dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Kapryśna pogoda pokrzyżowała plan wizyty w „Małpim gaju” – największym parku linowym stolicy Dolnego Śląska. Grupa spędziła czas w kinie oraz na spacerze śladami wrocławski krasnali. Po nocy spędzonej w hostelu zwiedzano Rynek, a następnie złożono wizytę w manufakturze cukierków oraz w ogrodzie doświadczeń wrocławskiego Humanitarium. Wystawa interaktywnych eksponatów pt. „Od fizyki do muzyki” dostarczyła młodzieży nie tylko rozrywki, lecz także pozwoliła sprawdzić i pogłębić wiedzę. Dla maluchów, natomiast, wtorek był głównym punktem tygodnia – wizyta w chacie „U kowola”, w której od lat gospodarzem jest znany i uwielbiany przez dzieci „wuja Krzysiu”, jak zawsze sprawiła wiele radości. W gospodarstwie można bawić się z króliczkami, spróbować sztuki dojenia krowy lub kozy, obserwować przy pracy kowala, by następnie konsumować domowego wypieku rogale i samodzielnie upieczone na ognisku kiełbaski.
Środa była dla wszystkich pracowita. Najmłodsi szaleli w parku zabaw Bugilu, starsi zaś przeżyli wojskową zaprawę w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Trasą podziemną poprowadził grupę młody przewodnik, którego opowieści pozwoliły wczuć się w czasy sprzed II Wojny Światowej.
Czwartek to dzień spędzony przez dzieci w klimacie miejskim: kolej maltańska w Poznaniu zawiozła 56-osobową grupę do ogrodu zoologicznego. Przy słonecznej pogodzie podziwiano zwierzęta z różnych stref klimatycznych, by na zakończenie odpoczywać na pikniku. Młodzież natomiast, tym razem sama przygotowała ucztę plenerową w Kórniku. Dzień rozpoczął się rejsem po jeziorze, podczas którego wysłuchano historii regionu. Następnie kilkuosobowe grupy uszykowały kolorowe i pożywne przyjęcia na trawie. Serwowano własnoręczne wypieki, desery, sezonowe owoce i słodkie napoje. Poszczególne stanowiska zapraszały kolorami i zapachem. Opiekunowie jednogłośnie przyznali ex aequo pierwsze miejsca. Nadprogramowe kalorie zostały spalone podczas meczów piłki nożnej, siatkowej i koszykowej, rozegranych rekreacyjnie na terenie ośrodka sportowego.
Ostatni dzień wspólnych wakacji uczniowie klas I-III spędzili w kinie w Lesznie oraz w sali zabaw WMB. Podczas zakończenia wypoczynku na szkolnym boisku wszyscy otrzymali pamiątkowe zdjęcia i wakacyjne upominki. Starsza grupa spotkała się z młodzieżą i animatorami w hali sportowej Trapez, by wspólnie bawić się na sportowo oraz nadrobiła zaległości wspinając się w leszczyńskim parku linowym „Tarzan”.
Pierwszy tydzień wakacji minął bezpiecznie i radośnie dzięki bezinteresownej pracy zaangażowanych w organizację i opiekę nauczycieli. Dodatkowe podziękowania należą się także szkolnej księgowej pani Małgorzacie Krakowiak oraz studentom pedagogiki: panu Andrzejowi Majerowi i pani Marii Jekel.
 
Zobacz też…
Zdjęcia z galerii
Pokaz slajdów
Szukaj
Imieniny
21 Października 2014
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bernard, Celina,
Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja,
Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora
Do końca roku zostało 72 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 805733 Gości
Gościmy