Pomyślnie zdany egzamin na kartę rowerową oraz zapał do samodzielnych wypraw były motywem do zorganizowania pierwszej wspólnej wycieczki rowerowej klasy 5b.

Dzieci zaplanowały trasę z Osiecznej wzdłuż Samicy, przez Drzeczkowo do Popowa. Na miejscu czekała na rowerzystów moc atrakcji. Rodzice przygotowali pokaźne ognisko, przy którym pieczono kiełbaski oraz zadbali o deser w postaci gofrów i rogalików, co na wycieczkach cieszy się szczególnym powodzeniem. Podczas postoju chłopcy wykorzystywali każdą minutę na piłkę nożną, a dziewczęta na siatkową. Na zakończenie pikniku, ku zaskoczeniu wszystkich, dzieci mogły skorzystać z przejażdżki bryczką konną. I choć nie zabrakło przygód technicznych, wycieczki rowerowe na pewno zapiszą się do kalendarza klasowych wojaży. Za pomoc w zorganizowaniu przejazdu oraz gościnność dziękujemy rodzicom, w szczególności rodzicom Julki, mamie Pawła, tacie Adriana, mamie Michasi, babci Bianki oraz mamie Zosi.