Październikowy, drugi już "czwartek bez telefonu" z inicjatywy obu szkolnych samorządów upłynął pod hasłem zdrowego śniadania, które wszystkim chcącym skorzystać z tej okazji zapewnił kiermasz jesiennych przysmaków.

Klasy przygotowały stoiska ze świeżymi owocami i warzywami, a także ich przetworami. Nie zabrakło też wymyślnych śniadaniowych frykasów takich, jak tosty z serem i natką pietruszki lub domową konfiturą, a także domowe ciasteczka wypiekane bez dodatku tradycyjnego cukru, prawdziwy kompot, dietetyczne kokosanki i galaretki z owocami. Z myślą o zbliżających się świętach można było nabyć orzechy, koncentrat z buraków, a nawet grzyby do wigilijnych potraw. Dekorowanie straganów, reklamowanie produktów oraz sama sprzedaż sprawiły uczniom dużą frajdę. Kolory darów aktualnej pory roku, mnogość smaków i aromatów z pewnością pozytywnie wpłynęły na rozwój kulinarnych zamiłowań, a także budowanie dietetycznych przyzwyczajeń naszych uczniów. W ten jesienny czas życzymy wszystkim dużo zdrowia!