Pod nazwą "Selfie z książką" odbył się konkurs mający za zadanie promocję czytelnictwa, ogłoszony przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną z Leszna.

Do soboty, 5.11. wszyscy chętni uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego mogli nadsyłać swoje zgłoszenia na adres mailowy biblioteki. Spośród osieckich gimnazjalistów z konkursowym zadaniem zmierzyli się: Ania Bajon, Kasia Chuda, Karolina Golak, Wiktoria Grzesiak, Weronika Homska, Patrycja Marcinkowska, Agata Walkiewicz, Weronika Wrocławska oraz członkowie grupy realizującej projekt gimnazjalny pod nazwą "Czytam, więc jestem" - Jowita Gała, Daria Jenczak, Mateusz Maćkowiak, Klaudia Nowakowska i Joasia Piotrowska. W zmaganiach z tematem konkursu wspierały uczniów panie Edyta Nitecka i Marta Grobelna, zaś pomocą technicznej służył nieoceniony pan Mateusz Mrówczyński. Z efektami wspólnej pracy można zapoznać się, oglądając konkursowe zdjęcia. Zobacz>>