Wczorajszy dzień (10.12.) przyniósł naszym uczniom udział w dwóch interesujących spotkaniach.

Pierwsze z nich stanowiła krótka lekcja najbliższej nam historii oraz konfrontacja z żołnierskim umundurowaniem i uzbrojeniem nie tylko z okresu Powstania Wielkopolskiego, co możliwe stało się dzięki wizycie członków grupy rekonstrukcyjnej z Ostrowa Wielkopolskiego wspieranych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Przygodzic. Zdecydowanie inny charakter miała wizyta pana Dobromira Makowskiego, pedagoga, terapeuty i rapera z Pabianic, który w nietuzinkowy sposób przestrzegał najpierw uczniów, a potem ich rodziców przed zagrożeniami czyhającymi na młodych ludzi we współczesnycm świecie, a także przekonywał o sile rodziny i terapeutycznych jej możliwościach. Fotorelacje z wydarzeń dostępne są tutaj>> oraz w tym>> miejscu.