Zwieńczeniem tematu POGODA JEST ZAWSZE było zaproszenie do klas drugich pana Janusza Jeske, miejscowego kronikarza pogodowego, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoich obserwacjach prowadzonych od 39 lat.

Pan Janusz głównie prezentował warunki pogodowe w roku 2010. Dzieci dowiedziały się, że rok ten był nie tylko wyjątkowy z uwagi na to, że uczniowie klas drugich przyszli wówczas na świat, ale również z uwagi na pogodę, która zaserwowała bardzo mroźną zimę i niezwykle upalne lato. Każdy uczeń dowiedział się, jakie warunki pogodowe panowały w dniu jego narodzin. Ponadto p. Klaudia Nowacka zorganizowała konkurs na najlepszą prezenterkę lub najlepszego prezentera pogody. Jury w składzie p. Janusz Jeske, p. Angelika Wawrzyniak i p. Andrzej Majer jednomyślnie przyznało I miejsce Mateuszowi Lisowi z klasy II a, II miejsce Joannie Rózdze z kl. II a, zaś miejsce III Julii Szajnie z klasy II b. Wyróżniono rówież Julię Pietrzyk z klasy II a. Laureaci otrzymali dyplomy, a koleżanki i koledzy nagrodzili ich występy gromkimi brawami. Zobacz>>