P. Janusz Korzeniowski, specjalista w dziedzinie kaligrafii, czyli sztuce pięknego pisania był dziś (8 czerwca br.) gościem uczestników zajęć koła literackiego, którzy próbowali opanować tę wdzięczną choć wcale niełatwą umiejętność.

 

P. Janusz, na co dzień pracownik wilanowskiego Muzeum Pałacu Króla Jana III, oczarował nas swoją wiedzą, umiejętnościami i osobowością. Cierpliwie tłumaczył, poprawiał ułożenie ciala, które okazuje się również mieć wpływ na charakter naszego pisma, prowadził dłonie nienawykłe do trzymania pióra i pokazywał sposób właściwego posługiwania się tym narzędziem pisarskim, co rusz podnosząc przy tym korzyści płynące z ćwiczenia umiejętności wyraźnego i estetycznego pisania. W rezultacie dwie godziny zajęć minęły w mgnieniu oka, a mali adpeci sztuki tworzenia piękna, jak prowadzący nazywał swoją ulubioną dziedzinę, opuszczali je, prosząc o kolejne spotkanie. Do tego czasu będą musiały im wystarczyć otrzymane pięknie wykaligrafowane przez gościa imiona oraz zeszyty do nauki kaligrafii, a także zakupione pióra i kałamarze. Należy dodać, że wizyta p. Korzeniowskiego możliwa była dzięku uprzejmości p. Barbary Schulz z osieckiego Centrum Kultury i Biblioteki, za co bardzo dziękujemy. Zobacz>>