Dni 17 i 18 maja br. minęły w naszej szkole pod hasłem zabawy i uczenia się podczas interaktywnej wystawy Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.

 Łącznie przy eksponatach pracowało prawie 900 osób, w tym: uczniowie szkół z Leszna i powiatu leszczyńskiego, członkowie TZO, mieszkańcy Osiecznej i okolic oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły. Gospodarzami wydarzenia byli członkowie Spółdzielni Uczniowskiej i Klubu Młodego Odkrywcy Dziupla. Młodszym uczniom pomagali przewodnicy - wolontariusze z gimnazjum, a dodatkowe atrakcje zapewniły kluby z II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie, a także grupy projektowe pracujące w bieżącym semestrze w naszej szkole. Na okoliczność wystawy Dziupla wydała zakładkę, którą wykorzystano do rozlosowania nagrody - mikroskopu. Goście mogli obejrzeć efekty pracy naszych uczniów: wiatrak zasilający oświetlenie letniej klasy oraz rowerowy tor przeszkód. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu wystawy, a także za liczny i aktywny udział. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć>> dokumentujących 1. dzień wizyty mobilnej wystawy.