Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem wychowawców p. Klaudii Nowackiej i p. Izabeli Hojsler wzięli udział w IX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA".

Program ten jest przygotowywany we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii  i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komenda Główna Policji. W ramach zajęć omawiano bezpieczeństwo w drodze do szkoły, bezpieczeństwo w domu i na podwórku oraz odpowiedzialne i bezpieczne posługiwanie się Internetem. Dzieci poznały również „ABC pierwszej pomocy” oraz przeżyły niezwykłą lekcję wyobraźni z ufoludkami o imieniu: PU, Cha i Tek. W ramach zajęć informatycznych korzystały z gier Puchatka mających na celu trening koncentracji, pamięci i logicznego myślenia. Zwieńczeniem było rozwiązanie Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa w formie  on-line. Oto fotorelacja>>.