W dn. 8 - 9 czerwca 2017 r. klasy 1a orac 2c wybrały się na wycieczkę do stolicy województwa wielkopolskiego, zorganizowaną przez wychowawczynie, panie Angelikę Kalitkę i Marię Jekel.

Po porannej podróży, pelnej zachwytów nad krajobrazem przesuwajacym się za oknami autobusu, grupa dotarła w okolice Starego Miasta, gdzie w pierwszej kolejności odbyła spacer po poznańskim Rynku. Tam jej członkowie podziwiali renesansowy ratusz oraz otaczające go kamienice. Następnie udali się do Rogalowego Muzeum Poznania, w któym wysłuchali historii rogala świętomarcinskiego opowiedzianej gwarą poznańską oraz uczestniczyli w procesie tworzenia tego słynnego ciastka pod czujnym okiem samego Rogalowego Mistrza. Po degustacji wypieku przygotowanego wg oryginalnej receptury grupa odwiedziła Laboratorium Wyobraźni, w którym poprzez zabawę dzieci mogły poznać fascynujący świat takich dziedzin nauki, jak fizyka, chemia, biologia i robotyka. Na zakończenie wycieczkowego dnia uczniowie zjedli obiad w restauracji, a następnie rozlokowali się w hostelu, gdzie spędzili pełen emocji wieczór, a także noc.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od śniadania, po którym grupa udała się do Palmiarni Poznańskiej, gdzie zgromadzono egzotyczne rośliny i zwierzęta. Kolejną atrakcją wycieczki była podróż Maltanką na stację Zwierzyniec mieszczącą się w pobliżu wejścia do Nowego Zoo. Tam przez całe popołudnie uczestnicy wyjazdu przyglądali się życiu zwierząt. Po pysznym obiedzie w ogrodowym bistro niestrudzeni wycieczkowicze przy pomocy autobusu przemieścili się na przeciwległy koniec miasta do Jump Areny, czyli Parku Trampolin, w którym z zapamiętaniem ćwiczyli skoki, salta i różne akrobacje. Ostatnim akordem wyjazdu byl posiłek w uwielbianej przez dzieci restauracji McDonald's. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu zdrowi i szczęśliwi. Zobacz>>