Dzieci z klas 4a, 4b i 5b postanowiły spędzić swoje święto na wycieczce do Kalisza.

Pierwszą atrakcją była podróż pociągiem ze stacji Leszno Grzybowo przez Ostrów Wielkopolski do Kalisza. Pobyt w mieście rozpoczął się od śniadania w piekarni na kaliskim rynku, po czym grupa udała się do Teatru im. Bogusławskiego na spektakl „O dziewczynce, która podeptała chleb”. Przedstawienie wyreżyserowano w konwencji nowoczesnego musicalu, z oszczędną scenografią, jednak z mądrym i ciekawym przekazem. Następnie przyszedł czas na długi spacer do gospodarstwa ogrodniczego państwa Pasternaków, w którym hoduje się tysiące róż. Dzieci obejrzały szklarnie, chłodnie z kolorowymi bukietami oraz stanowiska pracy. Gospodarze ugościli nas piknikiem z lodami, napojami  i rekordowo wielkim plackiem drożdżowym. Trasa powrotna na dworzec kolejowy przebiegła Szlakiem Bursztynowym, co niejednemu turyście zapadło głęboko w pamięci. Za wspólną wyprawę dziękują wychowawcy: Agata Szczepańska, Sylwia Menes i Tomasz Wojciechowski. FOTO