W ramach wyjazdów wycieczkowych klasy 4a, 4b i 5b wyruszyły na trzydniową wyprawę nad Bałtyk.

Po drodze wizytowano Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie odwiedzono „dom do góry nogami”, barak i pociąg Sybiraków, podziwiano rekordową, zapisaną w księdze Guinessa,  deskę oraz największy fortepian. Nocleg i zabawy na plaży zaplanowano we Władysławowie, gdzie podróżników przywitała słoneczna pogoda i spokojne morze. Czwartek, 8 czerwca grupa wraz opiekunami, paniami Agatą Szczepańską i Sylwią Menes oraz panem Tomaszem Wojciechowskim, spędziła w Trójmieście. Na trasie zwiedzania znalazły się Dar Pomorza oraz ORP Błyskawica, sopockie molo i Stare Miasto w Gdańsku, którego tajemnice zdradzał nieoceniony przewodnik, pan Jakub. Ostatni dzień młodzież spędziła na Półwyspie Helskim, bawiąc się w nadmorskim piasku, pływając statkiem "Ocean" oraz obserwując zwierzęta w helskim Fokarium. Wycieczkę należy z pewnością zaliczyć do udanych, co potwierdza fotorelacja>>.