30 maja br. uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią, p. Joanną Prałat oraz pod opieką rodziców odwiedzili mobilne miasteczko „Planety Energii” w Turku. Wyjazd był nagrodą uzyskaną w VII edycji konkursu. Na miejscu na uczniów czekało wiele atrakcji oraz nauka na „Planecie Energii”. Jednak nie były to zwykłe szkolne lekcje, a niecodzienna wyprawa do świata prądu. W kosmicznym Energobusie wszystkim dzieciom włosy „stanęły dęba”. Stało się tak nie ze strachu, ale dzięki ładunkom elektrycznym, które zmieniły swoje położenie. Następnie najmłodsi wkroczyli do pierwszego kosmicznego namiotu, by dowiedzieć się, skąd płynie prąd. Poznali tam odnawialne źródła energii oraz wzięli udział w pasjonującym wyścigu samochodów elektrycznych, które sami wprawili w ruch, wytwarzając prąd podczas jazdy na rowerkach stacjonarnych. Cóż to był za wyścig! Następnie, w kinie 3D dzieci wyruszyły w podróż na „Planetę Energii”, gdzie spotkały się z Energoludkami. Profesor Elektro wyjaśnił im, co to jest prąd, jak się go wytwarza, w jaki sposób dociera do naszych domów i jak go można wykorzystać. Po kinie nadszedł czas na planetowe eksperymenty. Podczas nich młodzi naukowcy dowiedzieli się, jakie oddziaływania zachodzą pomiędzy przedmiotami naelektryzowanymi ładunkiem elektrycznym o tym samym i o różnym znaku, a dzięki maszynie elektrostatycznej, co to jest wyładowanie atmosferyczne. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Uczniowie świetnie poradzili sobie z segregacją śmieci, poznali różne gniazdka elektryczne i bezbłędnie rozwiązali energetyczną krzyżówkę. Potem mali energomaniacy przystąpili do układania mega puzzli. Po ekscytującej wyprawie na „Planetę Energii” nadszedł czas na pożegnanie, ale zanim mali odkrywcy opuścili miasteczko, otrzymali planetowe upominki oraz dyplom dla klasy. Każdy uczeń otrzymał także pamiątkowy dyplom z tytułem "Przyjaciela Planety Energii". Uśmiechy, które gościły na twarzach małych odkrywców, zostały uwieńczone na zdjęciach>>