Klasa III b skorzystała z oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Rolniczo – Budowlanych z Leszna i w piątek, 21 kwietnia br. udała się na zajęcia w Pracowni Ćwiczeń Praktycznych w Grzybowie.

Uczniowie zwiedzili tam sad, pole oraz ścieżkę edukacyjną, poszerzając swoja wiedzę na temat wielu warzyw, kwiatów i roślin ozdobnych. Zobaczyli również stację meteorologiczną i dowiedzieli się, w jaki sposób mierzy się temperaturę powietrza, a także ziemi. Po miłym spacerze wśród przyrody trzecioklasiści mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności, szukając wyjścia z roślinnego labiryntu. Kolejnym  etapem zwiedzania była wizyta w szklarni, gdzie zadaniem uczniów było rozpoznawanie roślin. Na zakończenie uczestnicy zajęć poznali sposoby sadzenia roślin, samodzielnie sadząc dynię i fasolę. Wszystkie dzieci były zafascynowane przeprowadzonymi zajęciami praktycznymi, niektóre deklarowały nawet, że w przyszłości zostaną ogrodnikami. Zobacz>>